Ievads par CFD

CFD (Cenu starpības īgumi) tika izveidoti, lai atļautu klientiem izbaudīt visas priekšrocības, kādas piemīt, ja īpašumā ir akciju, indeksu, ETF (biržās tigoto fondu), forex vai preču pozīcijas, pašu instrumentStarpība starp pirkšanas cenu un cenu, kad pozīcija tiek slēgta tiek izteikta skaidrā summā, līdz ar to arī tāds nosaukums "Contract for Difference" vai CFD.

Lūdzu, iegaumējiet, ka klienti, kas tirgojas ar CFD, var zaudēt visu savu kapitālu. Lūdzu, pārliecinieties, vai esat izpratis visus saistītos riskus.

Ar CFD līgumiem klienti var nopirkt (garā pozīcija) un aizvērt pozīciju vēlāk to pārdodot. Vai arī klienti var pārdot (īsā pozīcija) un aizvērt pozīciju vēlāk to nopērkot. Pārdošana par augstāku/zemāku cenu, nekā iegādes cena, noved attiecīgi pie peļņas/zaudējuma.

Pēdējos dažos gados CFD ir kļuvis ārkārtīgi populārs, un mēs esam pārliecināti, ka tam aizvien vairāk dos priekšroku finanšu tirgos.

CFD darbojas šādi: tā vietā, lai iegādātos 1000 Microsoft akcijas no biržas brokera, klients var nopirkt 1000 Microsoft CFD Plus500 tirdzniecības platformā. Microsoft cenas pieaugums 5$ apmērā par akciju, sniedz CFD klientam 5000$ peļņu, tieši tāpat, ja viņš būtu iegādājies īstās akcijas, kas tiek tirgotas biržās.

Plus500 piedāvā CFD līgumus bez komisijas maksas par starpniecību un ļoti pievilcīgām maržas prasībām. Vēl priekšrocība ir tas, ka nav jāmaksā biržas komisijas maksa vai zīmognodeva. Daudzas nepilnības, ar kurām sastopamies tirgojoties ar akcijām biržā, ir novērstas. Tā var izvairīties no izmaksām un kavējumiem par akciju fizisko piegādi, to reģistrēšanu, kā arī no brokeru komisijas maksas par to drošu uzglabāšanu. Otra liela priekšrocība tirgojoties ar CFD ir fakts, ka klienti var tirgoties uz maržas, izmantojot kredītpplecu. CFD tirdzniecība nozīmē, ka klienti var tirgot akciju, indeksu vai preču portfolio, bez lielu kapitāla summu piesaistes. Izmantojot augstākminēto piemēru, klientam, kas iegādājas 50,000$ vērtas akcijas, tiks palūgts tikai 1,000$ sākotnējais drošības depozīts (marža) par ekvivalentu CFD portfolio.

Jebkuras pienākošās summas, piemēram, dividendes, tiek aprēķinātas skaidrā naudā, pa tiešo uz CFD turētāja kontu. Tomēr balsošanas tiesības, kas pieejamas pamatkapitāla akciju turētājam, nav pieejamas ekvivalentu CFD līgumu turētājam.

Detalizētāka informācija par mūsu Orderu izpildes politiku atrodama šeit link.